Ostro sledované svadobné áno

Snímka: wikimedia

Britský princ Harry sa rozhodol vstúpiť do manželstva s americkou herečkou Meghan Marklovou. Táto udalosť už dlhšie svietila zo svetových aj slovenských médií a zvedavú verejnosť zaujímal aj ten najbizarnejší detail. Pár si svoj obrad na kráľovskom hrade Windsor pri Londýne pôvodne predstavoval plný zábavy a bez prísnych oficialít. Harry je totiž až šiesty v poradí následníkov trónu.

Pozvanie dostalo asi šesťsto hostí a britské médiá ešte pred konaním svadby odhadovali, že bude stáť 1,7 milióna libier, v prepočte vyše 1,9 milióna eur. „Prípravy vo veľkom vrcholia a kráľovská svadba je rozhodne jednou z najpopulárnejších tém v televízii a rozhlase, ale aj medzi kamarátmi a kolegami,“ povedala ešte pre konaním svadby pre HN Slovenka žijúca v Londýne, ktorá nechcela byť menovaná.
Svadbu nazvala udalosťou roka a prekvapilo ju, že Meghan bez šľachtických koreňov má veľmi dobrú reakciuu verejnosti, čo ju v tejto celkom konzervatívnej krajine prekvapilo.

Do histórie sa svojou veľkosťou či významom zapísali už mnohé iné svadby. Podľa portálu USA Today patrila do top trojky najväčších svadieb svadba kráľa Lesothského kráľovstva so 40-tisíc zúčastnenými v roku 2000, šejka Spojených arabských emirátov s 20-tisí v roku 1981 a princa sme sa na tie známejšie, európske obrady. Tongského kráľovstva so štyrmi tisícmi pred šiestimi rokmi. Pozreli sme sa na tie známejšie, európske obrady.

1. Aká bola svadba princa Williama s Kate?
Poslednú veľkú kráľovskú svadbu zažilo Anglicko v roku 2011, keď si princ William zobral Kate Middletonovú. Pár uzavrel zväzok 10 rokov od ich zoznámenia počas štúdií v Škótsku, ich vzťah prenikol na verejnosť v roku 2004. Aj keď William, podobne ak

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy