Keď sa nesúhlas rieši odchodom

Snímka: TASR

Kričiaca menšina kontra nepriateľská atmosféra. Tak by sa dala opísať situácia v RTVS, ktorú viac priblížil otvorený list zamestnancov zo začiatku apríla. Nasledovala ostrá reakcia vedenia a verejnosť tak teraz vidí vzájomné obviňovanie sa v inštitúcii s dvojbodkou. Tým však turbulencie v areáli v Mlynskej doline či v obrátenej pyramíde zďaleka nekončia.

1. Aké sú posledné zmeny v RTVS?
Po 10-ročnom pôsobení vo verejnoprávnych médiách odchádza zo Slovenského rozhlasu redaktorka Gabriela Kajtárová. Verejnosti je známa aj ako bývalá vyslaná korešpondentka v Bruseli. V telerozhlase pôsobila päť rokov, predtým bola v TASR. „Spravodajstvo RTVS prežíva komplikované obdobie. Niektoré dôvody boli zverejnené v otvorenom liste, ktorý som aj ja podpísala. Osobne som dúfala, že pôjde o silný impulz pre nadriadených, aby sa o našu dôveru aspoň pokúsili. Opäť sa stal opak,“ uviedla v svojom statuse na Facebooku. Kajtárová tiež spomína verejné zhadzovanie zamestnancov nadriadeným, výčitky, zosmiešňovanie, hrozby či opakované výzvy na odchod takzvanej kričiacej menšiny.


Pred týždňom oznámil svoj odchod z RTVS aj Tibor Búza, programový riadite

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy