Keď sa nesúhlas rieši odchodom

Snímka: TASR

Kričiaca menšina kontra nepriateľská atmosféra. Tak by sa dala opísať situácia v RTVS, ktorú viac priblížil otvorený list zamestnancov zo začiatku apríla. Nasledovala ostrá reakcia vedenia a verejnosť tak teraz vidí vzájomné obviňovanie sa v inštitúcii s dvojbodkou. Tým však turbulencie v areáli v Mlynskej doline či v obrátenej pyramíde zďaleka nekončia.

1. Aké sú posledné zmeny v RTVS?
Po 10-ročnom pôsobení vo verejnoprávnych médiách odchádza zo Slovenského rozhlasu redaktorka Gabriela Kajtárová. Verejnosti je známa aj ako bývalá vyslaná korešpondentka v Bruseli. V telerozhlase pôsobila päť rokov, predtým bola v TASR. „Spravodajstvo RTVS prežíva komplikované obdobie. Niektoré dôvody boli zverejnené v otvorenom liste, ktorý som aj ja podpísala. Osobne som dúfala, že pôjde o silný impulz pre nadriadených, aby sa o našu dôveru aspoň pokúsili. Opäť sa stal opak,“ uviedla v svojom statuse na Facebooku. Kajtárová tiež spomína verejné zhadzovanie zamestnancov nadriadeným, výčitky, zosmiešňovanie, hrozby či opakované výzvy na odchod takzvanej kričiacej menšiny.


Pred týždňom oznámil svoj odchod z RTVS aj Tibor Búza, programový riadite

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy