"Soros chce na sto percent dostať migrantov aj na Slovensko." Maďarsko prežíva hektické chvíle

Snímka: Reuters

„Volil som a pravdepodobne opäť budem voliť Fidesz. Súhlasím s ním v mnohých veciach. Hlavne v tom, že k nám nechce pustiť migrantov.“ Týmito slovami vysvetľuje pre HN Tamás Németh z Komáromu dôvody, pre ktoré sa v nedeľňajších parlamentných voľbách v Maďarsku chystá dať hlas dosiaľ vládnucej strane premiéra Viktora Orbána.

​​Dvojtretinová väčšina
Názor tridsiatnika Tamása nie je u našich južných susedov vôbec ojedinelý. Inak by sa nemohlo stať, že posledný predvolebný prieskum agentúry Medián pripisoval Fideszu 46-percentný úspech. Ak by Orbánova strana v nedeľu tieto očakávania skutočne potvrdila, znamenalo by to pre ňu dvojtretinovú väčšinu v parlamente, a tým prakticky aj monopol na moc.

Jediným, kto môže tieto ambície Fideszu ohroziť, paradoxne nie je žiadna liberálna strana hlásajúca opätovné zblíženie krajiny s Európskou úniou. Tej sa Orbán v poslednom čase otáča chrbtom, čím vyvoláva obavy o ďalšie smerovanie Maďarska.

Prieskumy prisudzujú takmer 20-percentn

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy