Trump posilnil šance žien v politike

Snímka: Reuters

Moderátorka Oprah Winfreyová či speváčka Lady Gaga ako americká prezidentka či herečka Cynthia Nixonová známa z kultového seriálu Sex v meste ako guvernérka štátu New York? Aj takýchto kandidatúr sa môžeme v Spojených štátoch dočkať v nie tak veľmi vzdialenej budúcnosti. A v nejednom prípade sa takáto kandidatúra môže skončiť úspechom.

Po tom, ako v uplynulých prezidentských voľbách v novembri 2016 skončila Hillary Clintonová pred bránami Bieleho domu a svetom sa kvôli škandálom sexuálneho obťažovania šíri kampaň na podporu žien #MeToo, začína sa čoraz viac hovoriť aj o silnejšej úlohe žien v politike. A to nielen v Európe, kde v niektorých krajinách majú ženy prevahu vo vláde či v parlamente, ale i v Spojených štátoch. Tie sú dosiaľ jednou z mála krajín, ktoré ženu nemali na najvyššej pozícii.

Ktorá politička by teda mohla Ameriku viesť a majú vôbec populárne ženy zo šoubiznisu bez podpory veľkej strany šancu presvedčiť voličov, aby im dali svoj hlas?


1. Prečo Trump porazil Clintonovú?
Dovedna 45 mien tvorí znam prezidentov, ktorí od nástupu Ge

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy