Čo vieme o vražde novinára Kuciaka

Snímka: TASR

V pondelok 26. februára ráno sa Slovenskom začala šíriť šokujúca správa. Novinára portálu aktuality.sk Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú našli zavraždených v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Išlo o prvý potvrdený prípad vraždy novinára v našej krajine.

Zločin okamžite vyvolal vlnu špekulácií o tom, kto stál za brutálnou popravou dvoch 27-ročných ľudí. Zároveň sa začalo najmasívnejšie vyšetrovanie v 25-ročnej histórii samostatného Slovenska.

Čo sa teda doteraz podarilo zistiť o čine, ktorý zomkol novinárov naprieč mediálnou scénou a spôsobil vlnu masových pochodov nielen u nás, ale i v zahraničí? Kto je podozrivý a ako pokračuje vyšetrovanie?

1. Čo sa vie o vražde Kuciaka a Kušnírovej?
Vyslaná policajná hliadka objavila telá novinára a jeho partnerky, ktorá pracovala ako archeologička, v nedeľu 25. februára večer. Políciu zalarmovala mama Martiny Kušnírovej, ktorá sa svojim príbuzným žijúcim v obci Gregorovce v okrese Prešov od stredy neozývala, hoci zvykla domov volať aj niekoľkokrát denne.

Pitva ukázala, že obe obete zomreli po jedinom zásahu. J

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy