8. Ako sa k problému postavila opozícia?

Branislav Gröhling
Snímka: HNtelevízia

Z opozičných strán chcela katastrofálnu situáciu s internátmi riešiť hlavne SaS, ktorá ich obnovu radí do svojej reformy vzdelávania. „Viaceré internáty sú v dezolátnom stave. Sú staré, nezrekonštruované a to isté často platí aj o kúpeľniach a toaletách na nich. Celkovo tu nejde o nejaký komfort, ako skôr o zabezpečenie normálnych, ľudských a hygienických podmienok bývania,“ povedal pre HN Branislav Gröhling zo strany SaS.

Podľa neho je na Slovensku vynovený internát skôr výnimkou ako pravidlom a 30 rokov sa na nich prakticky nič nezmenilo. Gröhling tiež kritizuje výhovorku Smeru, že pre pôsobenie v koalícii nemôžu financie udeliť. „Keď ide o iné investície, ako sú eurofondy, organizácia rezortu školstva vedela rázne porozdeľovať 300 miliónov eur pochybným firmám. Keď ide o zmysluplné investície, tak vláda hľadá výhovorky.“

Podľa neho si ministerka školstva mohla dať rekonštrukciu internátov za prioritu, keď sa v decembri rokovalo o rozpočte na tento rok. Vláda tak len ukazuje, že nemá ani len záujem skvalitňovať školstvo. Katastrofálny stav internátov priznával aj Boris Kollár zo Sme rodina.

Najčítanejšie témy