6. Hrozil študentský štrajk?

Snímka: Archív HN

Podľa Študentskej rady vysokých škôl nemá vláda komunikovať dohodu ako dobrú vôľu, keďže táto otázka by mala byť samozrejmosťou. „Školstvo nesmie byť súčasťou politických kompromisov, ale, naopak, prioritou vlády. Rozhodnutie poskytnúť pätinu sľúbenej sumy jednoznačne vnímame ako kompromis na úkor študentov.“

Rada preto teraz vyzývala koaličné strany Smer-SD, SNS a Most-Híd, aby sa stretli s rektormi univerzít, riaditeľmi študentských domovov a so zástupcami ubytovaných študentov. Lovász sa pre HN vyjadril, že vedenie internátov vyvíja obrovské úsilie a aj napriek žalostnej situácii sa snaží zlepšiť podmienky pre študentov. Neskôr ozrejmil, že otázka štrajku podľa neho nie je aktuálna, aj keď sú pripravení robiť aj nátlakové akcie.

Okrem rady vyjadrila proti postupu vlády nesúhlas aj Kresťanskodemokratická mládež Slovenska. Pre premiéra si pripravila novoročný darček – faktúru za obnovu vysokoškolských internátov vo výške 50 miliónov eur aj za nájomné byty pre mladých vo výške 90 miliónov.

„Premiér Robert Fico sľúbil mladým ľudom v rámci tretieho sociálneho balíčka zlepšenie životných podmienok pri štúdiu a štarte do života,“ hovorí Martin Trúchlik z tejto organizácie.

Najčítanejšie témy