4. Ako sa proces obnovy rozbiehal?

Snímka: TASR/Pavol Zachar

Premiér Robert Fico povedal, že voči študentom cíti morálny dlh. Zároveň sa odvolal na Európsku komisiu, ktorá na jeseň rozhodla o špeciálnych zatepľovacích prácach na verejných budovách. O ich zatepľovanie sa budú uchádzať súkromné firmy. Tomu bude predchádzať energetický audit, ktorého cieľom je zistiť úspory po zateplení.

Ministerka školstva má podľa predsedu parlamentu Andreja Danka teraz aktivizovať rektorov a ďalších kompetentných ľudí, aby na týchto projektoch pracovali. „Nie sme odtrhnutí od reality, sami sme na tých internátoch bývali. Proces na obnovu internátov sa začal,“ uviedol po koaličnom rokovaní Danko.

Cieľ určených peňazí sa má určiť po stretnutí s rektormi vysokých škôl. Následne sa urobí zoznam prioritných havarijných stavov. Podľa ministra financií Petra Kažimíra chce rezort financií zrekonštruovať hlavne internáty v Mlynskej doline v Bratislave.

Ministerstvo školstva nás v tejto súvislosti odkázalo na svoju tlačovú správu, ktoré vydalo po vyhlásení premiéra o financovaní obnovy internátov. „Som veľmi rada, že sa nám s podporou Slovenskej národnej strany podarilo získať tieto finančné prostriedky, ktoré pomôžu zlepšiť život tisíckam študentov na internátoch,“ uviedla ministerka Lubyová.

Najčítanejšie témy