Bývalému šéfovi RTVS by mohli pomôcť nálady proti Smeru

Snímka: Peter Mayer

Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika zvažuje, že sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať o post primátora Bratislavy. Mal by podľa vás šancu, najmä teraz, keď jeho nástupca na čele verejnoprávnej RTVS Jaroslav Rezník, ktorý ho v súboji o túto stoličku pripravil, prijíma kontroverzné kroky?
Myslím si, že v kontexte tohto vývoja je to dobrý krok. Mika sa tým môže zviditeľniť. Bude to však záležať na tom, akú kampaň zvolí voči súčasnému primátorovi Ivovi Nesrovnalovi. Ten momentálne nie je príliš populárny.

Prečo Nesrovnal stráca popularitu?
Pretože ho obyvatelia vnímajú ako neefektívneho v napĺňaní svojich sľubov. Ak súčasný primátor tento rok nespraví nejaké výrazné zmeny, ktoré by mu pomohli dohnať stratenú popularitu u občanov Bratislavy, tak by Mika mohol tento súboj voči Nesrovnalovi zvládnuť a vo voľbách ho prekonať.

Miku vo voľbách nepodržal Smer. Je pritom známe, že práve vládna strana to má v Bratislave ťažké. Môže mu to vo voľbách primátora nahrať do karát?
Prirodzene, tento protismerácky aspekt by teraz v Bratislave mohol zavážiť. A to najmä z toho hľadiska, čo sa teraz deje v RTVS. Mika má v tomto smere šancu osloviť dostatočný počet ľudí. V závislosti od toho, akú bude robiť kampaň, tak má podľa mňa šancu dokonca aj vyhrať.

Predsa le

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy