Naša metropola zostane trhom pre sezónnych dovolenkárov

Snímka: Reuters

Tento rok pridajú letecké spoločnosti viacero nových destinácií z Bratislavy. Pôjde najmä o štyri nové linky do dovolenkových letovísk. Naopak, končí linka do Berlína. Prečo si Bratislava posilňuje pozíciu letiska najmä pre prímorské destinácie?
Politici a vizionári slovenskej leteckej dopravy by sa mali vrátiť na zem a zmieriť sa s tým, že Bratislava a Slovensko je a bude trhom predovšetkým pre sezónnych dovolenkových cestujúcich. Letecké spoločnosti idú tam, kde je trh, a na Slovensku trh nie je. Naša krajina nemá dostatočne veľkú národnostnú menšinu, ktorá by cestovala domov, ako sú napríklad Turci v Rakúsku. Slovensko má oproti minulým rokom výrazne menší pohyb ľudí cestujúcich za prácou do Anglicka a Írska. Krajina má síce potenciál v ľuďoch cestujúcich obchodne do Európy, ale tí vyžadujú úplne inú sieť liniek, ako dokážu ponúknuť Ryanair a Wizz Air. Preto cestujú z Viedne.

Zostane Bratislave táto nálepka dlho alebo existuje šanca, že sa to zmení?
Obávam sa, že tento stav sa nezmení. Na Slovensku nie je trh. Kým sa k nám z nejakého dôvod

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy