5. Ako sa zmení naše cestovanie?

Snímka: TASR

V krajinách, ktoré už pristupujú k uvoľňovaniu opatrení je pozornosť odborníkov zameraná na to, aby sa zabránilo druhej vlne nákazy. V niektorých štátoch, ktoré prekonali prvú vlnu skôr, už k tej druhej prišlo a rozbuškou boli práve nakazení prichádzajúci z iných krajín.

Návrat voľného cestovania, tak ako sme ho poznali do vypuknutia pandémie koronavírusu, tak zrejme tak skoro nepríde. Ako vysvetlila epidemiologička Bražinová, na to, aby sme opäť voľne cestovali „je potrebné, aby všetky krajiny mali situáciu pod kontrolou, čiže aby sa už nevyskytovali prípady tam, kam chceme cestovať.“ Ďalším, najlepším riešením, je vakcína, jej príchod na trh sa však očakáva najskôr koncom tohto roka.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy