Kľúčovým dôkazom, ktorý prepája obžalovaných sú fotky Jána Kuciaka, ktoré sa našli tak u Kočnera doma a podľa obžaloby aj v mobile Aleny Zsuzsovej. V tretí deň pojednávania vypovedal pred súdom bývalý SIS-kár Peter Tóth, ktorý na Kočnerovu objednávku koordinoval sledovanie novinárov. Práve počas neho mali byť fotky zhotovené. Priblížil detaily akcie a zároveň spoznal fotky, ktoré mu predložil prokurátor.

"Pamätám si na ňu, že som sa pri nej pousmial, že aj Ján Kuciak stále pozerá do mobilného telefónu," povedal o jednej z predložených snímok. Tóth zároveň na súde vyhlásil, že nemá pochybnosti o tom, že vraždu Kuciaka zosnovali Kočner so Zsuzsovou.

Rovnaké fotky deň predtým na pojednávaní ukázal Zoltánovi Andruskóovi a ten ich tiež spoznal. Uviedol, že mu ich ukázala Zsuzsová, keď mu dávala informácie k vražde.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy