3. Aké dôkazy má obžaloba?

Alena Zsuzsová v megaprocese pred súdom
Snímka: TASR/Martin Baumann

Jeden zo spolupáchateľov, Zoltán Andruskó, ktorý údajne výkon vraždy dohodol s vykonávateľmi, sa hneď na začiatku rozhodol spolupracovať s políciou a k činu sa priznal.

Opísal aj to, ako celá akcia prebehla. V procese tak vystupuje ako kľúčový svedok. Za objednávateľa hneď označil Mariana Kočnera a sprostredkovateľku Alenu Zsuzsovú.

Tej dlhoval 20-tisíc za ďalšiu objednávku vraždy, ktorú však nedotiahol do konca.

Preto sa dohodli, že za celú akciu dostane 50-tisíc eur a k tomu odpustenie dlhu. K činu sa neskôr priznal aj Miroslav Marček, ktorý označil sám seba za strelca. Andruskó však údajne vo výpovedi uviedol, že strelcom bol Szabó.

Obžaloba okrem toho disponuje prepisom konverzácií Kočnera s rôznymi osobami prostredníctvom mobilnej aplikácie Threema. Súd však úradný záznam prepisu, ktorý zhotovil vyšetrovateľ ako dôkaz, odmietol.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy