4. Čo o kauze ukázala aplikácia Threema?

Snímka: TASR - Jakub Kotian

Aj vďaka tomu majú dnes vyšetrovatelia možnosť rozmotávať nitky jeho trestných činov, intríg a manipulácií. Špeciálny prokurátor Ján Šanta čítal minulý týždeň z Kočnerovej komunikácie v Threeme, ktorá má dokazovať, ako sa prostredníctvom spriaznených sudcov snaží zvrátiť verdikt v kauze zmenky na svoju stranu. Zároveň má priniesť viac svetla do dôkladne premyslených spôsobov, ktorými chce od Markízy vymôcť desiatky miliónov eur.
Správy naznačujú, že obvinení mali zmenky tlačiť na originálny papier z roku 2000. „Papier, na ktorý sme robili slinoviny, nemáš. Pozri, či nejaký ostal,“ napísal začiatkom minulého roka Kočner Aghovi. Na vysvetlenie – Ruska Kočner prezýval Slintoš, dokumenty týkajúce sa zmeniek tak v jeho slangu dostali prezývku slinoviny.

Kočner však cez Threemu komunikoval aj so samotným Ruskom. Mal ho požiadať, aby zohnal staré dokumenty, na ktorých je jeho podpis rovnaký ako na zmenkách. Cieľom bolo dokázať, že Rusko dlžobné úpisy skutočne podpísal pred 19 rokmi, a nie po roku 2015, keď sa zmenky objavili. Obaja sa tiež cez Threemu mali baviť o tom, ako bude kto vypovedať počas procesu.
Všetkým trom obvineným v prípade dokázania viny hrozí v kauze zmenky 12 až 20 rokov za mrežami. Kočnerovi môže priťažiť obvinenie z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, Ruskovi zase obvinenie z pripravovanej vraždy svojej spoločníčky Volzovej.

Najčítanejšie témy