Jaroslav Haščák pravosť nahrávky odmietol a aj dnes, po tom, čo údajná nahrávka prišla do viacerých slovenských redakcií Penta opätovne odmietla jej pravosť.

Mikuláš Dzurinda, za ktorého vlády sa mali stretnutia opísané v spisoch Gorila uskutočniť sa najprv k spisu nevyjadroval. Neskôr však označil za lož, to, čo tvrdí v spise a to, že dostával prepisy daných nahrávok. Zároveň sa obraňoval tým, že za jeho vlád sa uskutočnilo viacero dôležitých protikorupčných opatrení.

"Nikdy som nedostával prepisy odposluchov, ale sem-tam som dostal súhrnnú správu o čomsi. Dostával som to v súlade so zákonom. Takéto správy mali dve, tri, alebo štyri strany. Maximálne som dostal osem strán, Gorila má 85 strán. Ako premiér som o Gorile nemal tušenia. Zoznámil som sa s ňou niekedy v opozícii," povedal na tlačovej konferencii ešte v roku 2012.

Malchárek spis označil za predvolebné spravodajské hry. Práve on mal byť častým návštevníkom bytu na Vazovovej. Spolu s Haščákom mali preberať rôzne obchody a projekty ako aj to, koľko si z nich odnesie on.

V Gorile sa spomína aj Robert Fico a jeho údajná návšteva u Haščáka, počas ktorej preberajú pomery v strane Smer. Fico však na otázky v súvislosti s Gorilou vždy odpovedal, že ide o Dzurindovu kauzu a nikdy teda jej pravosť ani nepravosť nevyvrátil.

Najčítanejšie témy