Práve Kočnerove meno pre jeho nezhody s Kuciakom sa v prípade začalo skloňovať už od začiatku. Postupne ale meno vtedajšieho biznismena svietilo v prípade čoraz menej, až kým ho neobvinili z objednávky vraždy. Z tej je obvinená aj samotná Zsuzsová.

Tá sa mala s Kočnerom poznať a udržiavať blízky vzťah. Kočner ju mal dokonca využívať, ako „volavku“ na vábenie a diskreditáciu štátnikov, ale aj ľudí vo vysokých štátnych funkciách. So Zsuzsovou mal udržiavať kontakt cez komunikáciu na internete aj Martin Glváč, či René Vanek, vtedajší námestník pre netrestný úsek.

Druhý menovaný po prevalení sa toxického chatu s Kočnerovou volavkou odstúpil z funkcie. Kuciak pred vraždou už dlhší čas Kočnerovi „stúpal na päty“ a písal najmä o kauzách ako zmenky, pochybný prevod nehnuteľností na Donovaloch a ďalšie.

Kuciak sa spomína aj vo fragmentoch uniknutej komunikácie Mariana Kočnera v aplikácii Threema. Podľa správ udržaval kontakt napríklad s bývalým biznis partnerom Štefanom Aghom či podnikateľom Norbertom Bodorom, ktorý mal byť jeho kontaktnou osobou na polícii. „

Založím nadáciu sv. Jána Kuciaka – patróna novinárov. Kto bude lepší patrón ako ten, čo má v sebe patrón?“ písal podľa Denníku N v Threeme Kočner posmešne na Kuciakovu adresu.

Vo štvrtok denník zverejnil aj časť komunikácie Kočnera s bývalou štátnou tajomníčkou Monikou Jankovskou, v ktorej sa bavia o ovplyvňovaní sudkyne Zuzany Maruniakovej. „Tak nech robí, čo má. Lebo skončí ‚na Kuciaka’“ pohrozil v správe s emotikonmi Kočner pri četovaní s Jankovskou na Maruniakovej adresu.

Najčítanejšie témy