4. Blízko k politikom

Snímka: archív HN

Podľa advokáta Zlatice Kušnírovej Romana Kvasnicu ho Kočner v minulosti navštívil. Ešte v čase, keď Kvasnica zastupoval Hedvigu Malinovú, sa s ním snažil vyjednávať o prípade. Na otázku, na koho pokyn tak robí, Kočner odpovedal, že prichádza v premiérovom mene. V tom čase šéfoval vláde Robert Fico.

Uniknutá komunikácia medzi Kočnerom a Bödörom sa z veľkej časti má dotýkať práve politiky a aj strany Smer. Policajt tu komentuje, že dvojica koná v prospech Ficovej strany.

„Podľa komunikácie je ochotný vždy pomáhať Robertovi Ficovi, je mu verný, obetuje sa pre Smer, navrhuje a podniká kroky na to, aby sa strana Smer udržala pri moci,“ píše v poznámke muž zákona.

Známe sú práve návštevy Roberta Fica v bödörovskom hoteli Zlatý kľúčik. Minulý rok sa okrem iného v Nitre zúčastnil aj na firemnej akcii Bödörovej SBS Bonul.

Na druhej strane z uniknutých prepisov vyplýva, že niektoré politické subjekty či politici Kočnerovi po chuti neboli. Snažil sa o diskreditáciu Daniela Lipšica, Igora Matoviča či Borisa Kollára „Vlekár nemôže ísť do ďalších volieb,“ narážal Kočner na šéfa Sme rodina