Migranti nad nami prevezmú kontrolu

Snímka: Reuters

A tiež ešte bude pokračovať, až kým moslimovia nezmenia kultúrny vzhľad Európy so svojou netolerantnosťou a agresivitou.

Aj keď do Európy prišli masy migrantov a ľuďom sa v pamätiach uložili práve moslimovia, v Európe tvoria stále menšinu. V populácii sú zastúpení iba piatimi percentami.

Aj keď má toto číslo podľa Pew Research Center narásť do roku 2050 na 7,4 percenta, stále je ďaleko od toho, aby predstavovalo hrozbu.

Okrem toho, moslimovia sú v Európe už celé generácie a „nepriniesla“ ich iba migračná vlna.

Správa Open Society Institute ukazuje, že aj keď viac ako polovica z nich sa necíti prijatá v spoločnosti, až 61 percent z moslimských respondentov cíti silné prepojenie ku krajine alebo k mestu, v ktorom žijú.

Čísla teda hovoria, že žiadna moslimská komunita nechce prevziať nadvládu nad Európu. Skôr naopak, tento strach môže mať negatívny dopad v podobe nenávisti či zväčšujúcich sa rozdieloch v lokálnych komunitách.

Sekcia Globálne vznikla v rámci programu Svet medzi riadkami, ktorý v spolupráci s HN realizuje mimovládna organizácia Človek v ohrození a Katedra žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Projekt spolufinancuje SlovakAid.

Najčítanejšie témy