4. Prečo sa Národná koalícia odkazuje na talianskeho ministra vnútra?

Matteo Salvini a Viktor Orbán
Snímka: Reuters

Strana je proti migrantom viac ako vyhranená, v lete napríklad nechcela dovoliť lodi so skupinou migrantov vylodiť sa v Taliansku.

V koalícii je s protisystémovým Hnutím piatich hviezd. V apríli strana tiež oznámila, že po eurovoľbách chce vytvoriť novú politickú skupinu s viacerými krajne pravicovými stranami z členských krajín Únie.

Národná koalícia o Salvinim často hovorí, uverejnila tiež anketu facebookovej stránky podporovateľov talianskeho ministra, o tom, ktorá politická strana má k jeho ideám najbližšie. Vorobelovej subjekt sa umiestnil hneď na druhom mieste za ĽSNS.

„Stotožňujeme sa s politikou Salviniho, pretože tak ako on vyznávame potrebu návratu k pôvodným hodnotám EÚ, teda sme za zachovanie suverenity národných štátov, obmedzenie diktátu bruselskej byrokracie a v neposlednom rade sa s ním stotožňujeme aj v otázkach ochrany vonkajších hraníc EÚ a v otázkach zabránenie nekontrolovateľného prílevu migrantov," vysvetlila Vorobelová.

K Salviniho projektu novej politickej skupiny sa prihlásilo aj hnutie Sme rodina prostredníctvom poslanca Ľudovíta Gogu.

Najčítanejšie témy