3. V čom sa Harabin so stranou zhoduje?

Snímka: TASR/Dano Veselský

Rovnako ako aj Harabin mieri na konzervatívneho voliča. V svojej programovej vízii kladie dôraz aj na opatrenia na podporu rodiny.

Viac radikálne sú ich postoje k zahraničnej politike: „Sme proti bujneniu európskej byrokracie“, či „masová nekontrolovateľná imigrácia najmä moslimského obyvateľstva z Afriky do Európy je pre európske štáty a ich kultúru zničujúca“.

Strana odmieta povinné kvóty na prerozdelenie utečencov.

Práve v týchto bodoch si s Harabinom podáva ruku. Ten napríklad nechcel, aby sme sa ocitli v tvrdom jadre Únie, kde by sme stratili svoju štátnu suverenitu či na Slovensku odmietal migrantov.

Vyjadrenia predsedníčky, ako aj Martvoňa sú pomerne rovnaké: „Chcem, aby Slováci boli v EÚ partnermi, a nie sluhami za výrobnými linkami. Odmietam, aby Slovensko bolo krajinou, kde budú voziť druhotriedne potraviny a elektrospotrebiče,“ uviedol pre Hlavné správy.

Vorobelová pre HN tiež dodala, že s Harabinom majú výraznú názorovú zhodu predovšetkým v oblasti migrácie, zachovania tradičných rodinných a kresťanských hodnôt, a v predstavách zabezpečiť spravodlivosť pre všetkých či už v sociálnej sfére alebo justícii.

Najčítanejšie témy