4. Môže Harabin uspieť s novou politickou stranou?

Snímka: TASR/Jaroslav Novák

Portál Glob.sk informoval, že dostal ponuku stať sa tvárou novej politickej strany Hlas ľudu. Jej predsedom je poslanec parlamentu a odídenec zo Sme rodina Peter Marček.

Po neúspechu vo voľbách ho plánoval osloviť znovu. V prvom kole volieb ho tiež podporila Národná koalícia, ktorá s Harabinom zdieľa protimigračné názory.

Konzervatívny kandidát po voľbách opakoval, že aj tak vyhral a svoje právoplatné víťazstvo chce spečatiť vo voľbách prezidenta, ktoré pripúšťa, že budú skôr než o ďalších päť rokov.

Natískala sa aj otázka, či si Harabin nezaloží vlastnú stranu, od čoho sa zatiaľ dištancoval. Na to, či vstúpi do nejakej z existujúcich politických strán však jednoznačnú odpoveď nemal.

„Nemyslím si, že Harabin chce ísť touto cestou. On je politický solitér a nie je Kotleba, ktorý sa dokáže obklopiť ľuďmi a spolupracovať s nimi. Percentá, ktoré dostal, sú však samozrejme pre politické strany lákavé,“ vysvetľuje Koziak.

Za stranami ako Hlas ľudu však vidí ľudí s politickými ambíciami, ktorí politiku vnímajú naivným spôsobom a nie sú voličov schopní osloviť sami a potrebujú tvár, ktorá by im ich priniesla.

Zaujímavé by potom bolo podľa neho pozorovať aj otázku rozloženia moci. Človek, ktorý ho do strany dostane, sa asi i post nebude chcieť deliť.

Podľa Koziaka má však Harabin vynikajúce miesto a nepotrebuje mieriť do riskantných politických vôd. Nemožno však pochybovať o tom, že jeho ego je tak obrovské, že o prezidentský post zabojuje opäť.

Najčítanejšie témy