1. Na začiatku bola pochybná zmluva

Snímka: TASR – Jakub Kotian

Andrej Kiska okrem iného povedal:

„Celý prípad DPH spoločnosti KTAG sa odvíjal od jednej jedinej zmluvy, ktorú mala spoločnosť KTAG uzavretú s mojou osobou. Daňový úrad však túto zmluvu spochybnil a neuznal náklady s ňou spojené v nákladoch spoločnosti."

Daňová kontrola náklady neuznala, keďže podľa zákona si firma do nákladov môže dať iba to, čo súvisí s podnikaním. Z daní si preto môže odpísať výdavky na rôzne súvisiace služby ale aj na propagáciu vlastného obchodného mena.

Práve to sa podľa KTAG malo diať v prípade Kiskovej predvolebnej kampane a argumentovala zmluvou o exkluzivite, ktorú uzatvorila s Andrejom Kiskom ešte v roku 2011. Podľa nej všetky výnosy z prípadnej budúcej publikačnej a prednáškovej činnosti Andreja Kisku mali ísť firme.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Najčítanejšie témy