3. Boris Kollár a Čistý deň

Snímka: TASR/Pavel Neubauer

Do centra pozornosti sa dostalo po zverejnení blogu opozičnej poslankyne zo strany SaS Natálie Blahovej. Kauza skončila až tak, že ministerstvo práce centru koncom leta odňalo akreditáciu.

​S Čistým dňom, konkrétne s jednou z jeho zverenkýň, sa skloňoval aj líder strany Sme rodina a „povestný sukničkár“ Boris Kollár. V rokoch 2014 a 2015 si s ňou posielal správy, v ktorých sa dohadovali aj na spoločnom stretnutí.

Problém sa však vyskytol v tom, že zverenkyňa bola mladistvá, a liečila sa z drogovej závislosti, čo mu podľa Kollára dotyčná zatajila.

So zverenkyňou sa nikdy osobne nestretol a kontaktovať ho mala vždy prvá. Výnimkou tomu bolo iba vtedy, keď sa z médií dozvedel, že utiekla a chcel zistiť, kde sa nachádza.

Pri problémoch s vyšetrovaním zariadenia zverenkyňa od Kollára tiež žiadala, aby vystupoval v prospech resocializačného strediska, čo on odmietal.

Kollára z kontaktovania chovankyne obvinila spoluzakladateľka a manželka riaditeľa centra Zuzana Tománková Miková. Ďalšie obvinenie sa týkalo aj toho, že Kollár neoznámil informácie o nezvestnom vtedy 15-ročnom dievčati.

Polícia po nej pátrala dva mesiace. Kollár proti Tománkovej naopak použil fotografiu, kde je zachytená s už spomínaným Kočnerom aj bývalým spravodajským dôstojníkom SIS Petrom Tóthom.

Najčítanejšie témy