1. Martin Glváč

Snímka: TASR/Martin Baumann

Ten s ňou mal dlhodobo komunikovať. Podľa dostupných informácií boli spolu v kontakte napríklad aj v júni, v deň, keď polícia zadržala Mariana Kočnera vo veci miliónových televíznych zmeniek, ale ešte aj v čase, keď Zsuzsovú ešte nezadržala polícia vo veci vraždy Jána Kuciaka.

Práve Zsuzsová je spájaná s kontroverzným biznismenom, má byť dokonca krstným otcom jej dcéry. Kočner mal mať na základe výpovede ďalšieho zo zadržaných Zoltána Andruskóa blízko k objednávke vraždy.

„Priateľský, flirtujúci, nezáväzný a mám ho rada ako človeka a nebolo medzi nami nič, nakoľko má partnerku a malé dieťa." Takto mala Zsuzsová vo výpovedi opísať práve Glváča.

Denník N nedávno zverejnil aj fotografie, „selfčka“, ktoré posielal podpredseda Smeru údajnej Kočnerovej známej. Medzi nimi boli aj Glváčove snímky priamo z Národnej rady.

Smerák najskôr informácie označil za „blbosť“ a prvý apríl, neskôr svoje vyjadrenie rozšíril a uviedol, že o komunikácii so Zsuzsovou vedeli príslušné orgány a viedli ju „tretie osoby“. Glváč sa mal podľa uniknutých informácií z vypočúvania s obvinenou aj trikrát osobne stretnúť, on sám tieto schôdzky popiera.

O problematike kontroverzného internetového dopisovania sa tieto dni bude rozprávať aj predsedníctvo strany Smer. 

Najčítanejšie témy