4. Robert Kaliňák a únos Vietnamca

Snímka: TASR/Jakub Kotian

Ako dôvod uviedol venovať sa rodine, ktorú zanedbával. To však nie je to, čím si u svojich priaznivcov a verejnosti pohoršil.

Tento rok sa s ním najviac spája kauza únosu Vietnamca Trinh Xuan Thanha, ku ktorému malo dôjsť v lete 2017 v Nemecku.

Podľa nemeckých médií sa na únose mala podieľať vietnamská tajná služba a spájajú ho aj s návštevou generála To Lama na Slovensku.

Do vlasti mal byť aj transportovaný slovenským vládnym lietadlom, čo tak na Kaliňáka prináša podozrenie z napomáhania tomuto činu.

Ten viackrát odmietol, že by Slovensko bolo do únosu muža vedome zapletené. Začiatkom decembra tiež novinárov vyzýval, aby sa ospravedlnili osobám spomínaným v kauze.

Kaliňák sa tiež vyhrážal, že chystá žalobu na prezidenta Andreja Kisku, ktorý mal rozprávať vplyvným ľuďom, čo na oplátku za únos exminister dostal.

Nedávno zverejnené uznesenie vyšetrovania inšpekcie rezortu vnútra však prinieslo záver, že Slovenská republika do únosu zapojená nebola. Táto telenovela si však svoj posledný diel stále nepíše.

Okrem toho, Kaliňáka poznačilo aj jeho kamarátstvo s exprezidentom polície Tiborom Gašparom, ktorý ho mal kryť pri vyšetrovaní kauzy Bašternák.

Najčítanejšie témy