2. Danko po druhé

Snímka: TASR

Zarezonovali aj jeho vzťahy s Rusmi, najviac so šéfom ruskej Dumy Vjačeslavom Volodinom, ktorý má byť aj blízkym spolupracovníkom ruského prezidenta Vladimira Putina.

A okrem toho, je aj na sankčnom zozname Únie. Po stretnutí s ním rezonovali Dankove vyjadrenia, že sankcie voči Rusku sú zbytočné.

Obaja zdôraznili, že Rusko a Slovensko pracujú v rozvíjaní vzťahov na parlamentnej úrovni veľmi efektívne. Danko sa mal stretnúť aj s ruským ministrom priemyslu a obchodu Denisom Manturom, o čom verejnosť najprv vôbec neinformoval.

Koncom novembra tiež prešli v parlamente Dankove rekreačné poukazy účinné od začiatku januára, pri ktorých bude štát prispievať na rekreáciu zamestnancov vo výške 55 percent oprávnených nákladov.

Síce má opatrenie pomôcť cestovnému ruchu, kritika na neho smeruje od radov podnikateľov aj opozičných politikov. Naráža na jeho povinné plnenie bez možnosti dobrovoľnosti.

Turbulencie spustil aj jeho zákon o odvode pre obchodné reťazce, ktoré aj po vete prezidenta prešiel a reťazce tak budú odvádzať 2,5 percent z ich čistého obratu.

Najčítanejšie témy