4. Čo im môže uškodiť?

Jeden zo zakladateľov Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko
Snímka: TASR/B. Račko

Tak, ako sa Smer prezentoval s Robertom Ficom či HZDS s Vladimírom Mečiarom, pri novovzniknutých subjektoch ich lídri zatiaľ nerezonujú rovnakou silou. Či sa to zmení s blížiacim sa termínom parlamentných volieb, je ešte otázkou času.

Druhým prvkom by mohol byť aj ich názor na migráciu. Progresívci uviedli, že v súvislosti so zahraničnou politikou Slovenska sú za globálny pakt OSN o migrácii a odmietajú jeho zneužívanie na populistické účely.

Našli sa však kritické názory na ich víziu, v ktorej podporujú aj kultúrnu rozmanitosť ako najlepší predpoklad pre tvorivé a inovačné ekonomické prostredie. Ich cieľom má byť podľa kritiky „vychytať čo najviac hlasov slniečkarom“ a zahmlievanie faktov v tejto otázke.

K ďalším faktorom by mohlo patriť aj to, že progresívcov spájajú so spoločnosťou Eset, vďaka ktorej majú mať informácie o návykoch spotrebiteľov a z toho následne ťažiť.

​Kritika na nich smerovala aj od predsedu parlamentu Andreja Danka, spoločnosť ju však vylúčila: „Eset sa ohradzuje proti zaťahovaniu do politického boja a zneužívaniu svojho mena v dezinformáciách a konšpiráciách v slovenskej politike. O to viac, ak takéto vyjadrenia pochádzajú od niektorých z najvyšších ústavných činiteľov.“

Najčítanejšie témy