3. Ako sa snažia strany získať voličov?

Snímka: TASR

Ale aj počas uplynulých komunálnych volieb, kde okrem vlastných kandidátov v kandidatúre podporili víťazného, a tak nového primátora Bratislavy Matúša Valla.

​K základným cieľom progresívcov patrí napríklad zníženie podielu dlhodobo nezamestnaných, zlepšiť výsledky slovenských žiakov v PISA testoch či zvýšiť energetickú efektivitu nášho hospodárstva.Tu by sa dala postrehnúť podobnosť s Vallom, ktorý sa prezentoval hlavne programom.

Progresívci majú zas Víziu jednej krajiny, ktorú podobne vytvorili odborníci. Z osobností okrem lídra Ivana Štefunka najviac rezonuje úspešný podnikateľ či zakladateľ WebSupportu Michal Truban či Martin Poliačik, odídenec z SaS, ktorý sa zameriava na školstvo.

K prioritám Spolu zase patria vyššie mzdy a nižšie odvody, rekonštrukcia štátu či zelená krajina. Komplexný plán pre Slovensko chcú vytvoriť až po diskusii s občanmi. V ich prípade je verejnosti najviac známy líder Miroslav Beblavý, ktorý sa v minulosti skloňoval aj so stranou SDKÚ-DS či Sieť.

K svojim najväčším úspechom radí presadenie takzvaného Beblavého percenta, ktoré ľuďom prinieslo nižšie úroky na hypotékach či presadenie návrhu na zverejňovanie ponúkanej mzdy v pracovných inzerátoch.

Okrem neho aj Jozef Mihál ako expert v oblasti daní, odvodov, pracovného a sociálneho práva, informuje Spolu aj na svojich stránkach.

Najčítanejšie témy