6. Čo sa spája s jeho kampaňou?

Snímka: HN/ Pavol Funtál

Vallo v polovici októbra upozorňoval, že sa voči nemu chystá antikampaň, ktorá ho má zdiskreditovať a ovplyvniť tak výsledok komunálnych volieb.

To, že ho príliš negatívne neovplyvnili vidíme dnes už podľa volebných výsledkov. Terčom antikampane mal byť jeho dedko Miroslav Válek a Vallova práca, hlavne dva projekty pre finančnú skupinu Penta.

Neskôr sa skutočne objavili informácie, kde napríklad spájali jeho pradedka s dosiaľ nevyjasnenou smrťou vtedajšieho ministra zahraničných vecí Jana Masaryka či vetvu Vallovej rodiny so stranou Smer-SD.

Vallova nevlastná sesternica má byť totiž manželkou exministra dopravy a financií Jána Počiatka. Na margo jeho práce zas rezonovali informácie, že koná úplne inak, ako hlása.

Koncom októbra Vallo podal pre antikampaň aj trestné oznámenie. Diskreditovať ho mali aj letáky, ktoré rozosievali informáciu, že je veľvyslanec developerov a dvorným architektom Penty.

„O všetkých týchto veciach však už mesiace otvorene komunikujem a nemám čo skrývať,“ reagoval Vallo na šírenie očierňujúcich správ.

Najčítanejšie témy