6. Poprad volí mačku

Snímka: Cat Café Club Poprad, facebook

Je to totiž mačka, a s politickými ambíciami.

V jej volebnom programe je napríklad viac mlieka pre deti v popradských školách, zlepšenie povesti čiernych mačiek či zriadenie útulku pre túlavých politikov. A celý svoj primátorský plat chce venovať pomoci pre opustené zvieratá. Recesia?

Peter Lipták, PR manažér „kandidátky“ na ich stránke uvádza, že sú si vedomí, že z právneho hľadiska nemajú šancu uspieť: „Naším cieľom nie je znižovať vážnosť volieb, no chceme odľahčiť a osviežiť miestami tvrdé predvolebné súboje,“ opisuje.

Ide tiež o cestu ukázať, aké bizarné spôsoby si na svoju propagáciu niektorí kandidáti volia.

Autori myšlienky hľadali inšpiráciu v Spojených štátoch amerických či v Rusku, kde sa na kandidátkach už mačky ocitli. Na svojom facebooku, ktorý patrí aj mačacej kaviarni v Poprade, mačacia kandidátka vtipne reaguje aj na aktuálne dianie. Svedčí o tom aj jej fotografia s rigoróznou prácou.

V Poprade vznikol aj iný, tiež kontroverzný projekt Kandidát. Zaujal viacerými billboardmi, na ktorých však chýbalo to najhlavnejšie – jeho tvár. Práve tú nechceli autori zverejniť, keďže sú podľa nich „sympatie k fotke a pekným tváram, či prehnaným a nesplniteľným sľubom veľmi zlou cestou k rozhodovaniu“.

Najčítanejšie témy