5. Vaľová chce v Humennom repete

Snímka: TASR

Do kampane vstúpila s tým, že chce pokračovať v dobrom hospodárení mesta či dokončiť začaté projekty. Kandiduje za koalíciu strán Smer-SD, Most-Híd a Stranu zelených na Slovensku.

Vaľová sa zviditeľnila aj mestským periodikom Humenské noviny, ktoré vydáva pod jej vedením samospráva.

Transparency International kritizovala, že v nich nemá priestor opozícia, ktorá je v nich však zato veľmi často napádaná a dehonestovaná. V Humennom je tiež pred voľbami pomerne silná antikampaň a vo viacerých reportážach sa objavuje Humenné vykreslené čo najhoršie.

„Kolegovia v parlamente mi hovoria, že taká propaganda, aká sa vedie proti mojej osobe, sa nevedie ani v Bratislave, a ani v jednom meste v komunálnych voľbách,“ uviedla Vaľová na svojom facebooku.

Humenné sa podľa rebríčka transparentnosti miest Transparency International Slovensko umiestnilo na poslednom, stom mieste zo sto hodnotených. Vaľová kritizovala aj rebríček finančného zdravia miest a obcí na Slovensku realizované mimovládnou organizáciou INEKO.

Podľa nej malo dostať Humenné titul ekonomického skokana roka, organizácia však zmenila kritériá, aby sa tak nestalo s cieľom mesto poškodiť. INEKO túto kritiku odmietol.

Najčítanejšie témy