3. Čo priniesol september?

Snímka: TASR/Milan Ivanič

Vyšetrovanie sa v septembri posunulo raketovým tempom. 17. septembra priniesla špeciálna prokuratúra najnovšie informácie a zverejnila identikit osoby hľadanej v súvislosti s vraždou Kuciaka a jeho snúbenice.

Daný muž mal „disponovať informáciami k samotnému skutku, prípadne k osobám, ktoré sa na spáchaní skutku mohli podieľať“.

Vyšetrovatelia tiež zúžili možné motívy na dva súvisiace s prácou Kuciaka.

O pár dní na to vypovedal na polícii muž z Veľkej Mače, ktorý podľa svojho vyjadrenia mal poznať osobu z identikitu. Mal ňou byť Miroslav Č., ktorý podľa muža poznal Vadalovcov.

O vyše týždeň neskôr, 27. septembra v skorých ranných hodinách začala v Kolárove mimoriadne zasahovať NAKA a zatkla osem podozrivých v súvislosti s vraždou. Piatich z nich neskôr prepustila.

infografika
Snímka: HN

Akcie sa zúčastnilo 150 policajtov, policajné autá i vrtuľník a zaistilo sa 570 stôp. Viacerí domáci si pôvodne mysleli, že sa odohrala nová vražda, ktorá má súvis s drogami.

Po zásahu sa začalo hovoriť aj o americkej družici, ktorá bola zhodou okolností v tom čase nad miestom vraždy a mala pomôcť k menám podozrivým.

Najčítanejšie témy