2. Kto zastrelil Jána a Martinu a s kým spolupracoval?

Snímka: TASR/František Iván

Pravdepodobne Tomáš Sz. V minulosti pracoval ako vyšetrovateľ v Komárne a dobrovoľne sa degradoval na nižšiu pozíciu. „Mal niekoľko disciplinárnych riešení. Na vlastnú žiadosť odišiel na obvodné oddelenie, čo je dosť neštandardné z pozície vyšetrovateľa,“ povedal na včerajšej tlačovke policajný šéf Milan Lučanský.

Práve expolicajt sa mal v prípade vraždy v inkriminovaný februárový večer vkradnúť do Kuciakovho domu a celý čin uskutočniť.

Snímka: facebookovský profil Tomáša Szaba

​Tomáš Sz. sa venoval bojovým umeniam a v súčasnosti v Kolárove prevádzkoval obchod s výživovými doplnkami.

V minulosti si však prešiel výcvikom Európskej bezpečnostnej akadémie. „Je výcvikovým strediskom súkromnej kontraktačnej bezpečnostnej služby Delta security Group. Tá je známa svojím zapojením vo viacerých krajinách sveta. Či už ide o ochranu ľudí proti pirátom či iné bezpečnostné operácie na Blízkom východe,“ povedal analytik Jaroslav Naď pre HN. 

Expolicajt v Indickom oceáne taktiež pracoval ako lodná ochranka pred pirátmi.

S Tomášom Sz. na vražde mali spolupracovať aj ďalšie osoby, a to jeho bratranec Miroslav M. ako vodič a Zoltán A. ako sprostredkovateľ.

Posledný menovaný by mal s mužmi zákona v súvislosti s prípadom spolupracovať, keďže proti svojmu obvineniu nepodal sťažnosť.

Najčítanejšie témy