4. Akí podnikatelia či športovci išli rovnakou cestou?

„Oni patria do ústavu a nie na ulicu! Vždy to boli úchyláci a nemali tú diagnózu nikdy vylúčiť.“
Snímka: TASR/Jakub Kotian

K rozhodnutiu ho mali priviesť ľudia. Svoj „menší vstup" mal už síce v roku 2010, kedy sa ocitol na kandidátke strany Únia – strana pre Slovensko. Dnes je lídrom hnutia Sme rodina – Boris Kollár, ktoré získalo v parlamente 11 kresiel.

Z podnikateľského sektora zamierila do politiky aj Nora Mojsejová, hlavná protagonistka reality show Mojsejovci. V parlamentných voľbách v roku 2012 chcela uspieť so Stranou slobodného slova, čo sa jej však nepodarilo.

Svoju cestu do politiky merali niektorí aj z futbalového ihriska. Dušan Tittel, bývalý futbalista, pôsobil v strane Aliancia nového občana, teraz je v SNS. Je to aj prípad Dušana Galisa, bývalého futbalistu a trénera. Je poslancom parlamentu za Smer-SD.

Vinco Lukáš skúšal šťastie z hokejového ľadu v strane SNS, poslancom bol do roku 2012.

Do politiky sa dá vstúpiť aj z ochranárstva. Touto cestou sa vydal túto jar jeden z najznámejších ochranárov na Slovensku Erik Baláž. Pre svoju politickú stranu si vybral nedávno vzniknutú stranu Spolu, kde je podpredsedom.

So vstupom do politiky prináša Baláž viaceré priority, medzi ktoré patrí najmä ochrana prírody v rámci národných parkov.

Pozrite si rozhovor s Erikom Balážom v HNtelevízii.

Najčítanejšie témy