2. Ktorá organizácia vznikla ako posledná?

Snímka: SAS

„Povedali sme si, že ak chceme osloviť mladých ľudí ich témami a ich jazykom, je dôležité mať mládežnícku organizáciu a tú teraz budeme s plnou vážnosťou budovať," uviedol po založení Mladých SaSkárov, ako sa zoskupenie volá, líder SaS Richard Sulík.

Vyjadril sa tiež, že „mladí“ budú mať vlastné vedenie ako aj vyčlenený finančný balík. Prvé stretnutie majú na pláne začiatkom októbra a po dvoch týždňoch existencie evidujú viac ako 60 prihlášok.

Ich predseda Tomáš Popovič pre HN odôvodnil vznik tým, že je v súčasnosti intenzívny dopyt po zmene vecí verejných: „Keď je spojením medzi ľuďmi a štátom politická strana, tak spojením medzi mladými a spravovaním krajiny je mládežnícka organizácia.“

So stranou SaS chcú komunikovať pravidelne bez ohľadu na oblasť problému a zdôrazňujú, že na mladých sa často zabúda. Popovič na príklad uvádza, že nedávno navrhol Sulíkovi a podpredsedníčke strany Jane Kiššovej odstránenie odvodového zaťaženia študentských brigád.

K svojim prioritám radia Mladí SaSkári zabránenie odlivu mladých ľudí zo Slovenska.

Popovič vysvetľuje, že treba mladým poskytnúť také podmienky a prostredie, v ktorom sa budú cítiť dôstojne a doma a zdôrazňuje aj silné puto s krajinou. Pomôcť k tomu majú aj sociálne siete, ktoré sú podľa predsedu pre mladých podstatné.

Najčítanejšie témy