1. Vlaky a obedy zadarmo

Snímka: Marek Kmeť

Smer v rámci sociálnych opatrení chce priniesť obedy zadarmo pre deti v základnej škole a v poslednom ročníku MŠ. Predseda strany Robert Fico uviedol, že ak sa v praxi osvedčia, zavedú sa aj na stredných školách.

Bezplatná preprava vlakmi Národného dopravcu zase funguje od 17. novembra 2014.

Líder strany SaS Richard Sulík tento krok kritizoval s odôvodnením, že "dávať voličom niečo zadarmo, to je tá najprimitívnejšia forma kupovania si hlasov" a je názoru, aby sa tieto opatrenia zrušili.

Rozdávať čokoľvek zadarmo je podľa neho zlá cesta a vlaky stoja štát 15 až 20 miliónov eur ročne.

„Ak vo vláde bude Sloboda a Solidarita a ďalšie pravicové strany, tak opatrenia ako vlaky zadarmo, obedy zadarmo či príspevky na lyžiarske zájazdy alebo školy v prírode budú zrušené. Naopak, ak vládnuť bude strana Smer-SD, tak spomínané opatrenia zostanú zachované," uviedol poslanec Národnej rady SR za Smer Erik Tomáš.

Smer pripravuje aj autobusy zadarmo pre cestujúcich z obcí, kde nie je priamo železnica a autobus ich tak má dopraviť zadarmo k najbližšej vlakovej stanici. Smer na margo lídra strany nešetrí kritikou ani na svojom Facebooku, kde na jeho výroky podnikla viaceré prieskumy s cieľom zistiť odozvu ľudí.

Najčítanejšie témy