6. Čo plánuje Simon?

Prináša alternatívu pre voličov, ktorí sú sklamaní hlavne z pôsobenia strany Most-Híd vo vládnej koalícii aj pre maďarských nevoličov.

Bývalý člen strany Most-Híd Zsolt Simon minulú sobotu ohlásil vznik novej politickej strany Magyar-Maďarské fórum.

Pred rokom pritom ešte vyhlasoval, že na vznik nového projektu nechce obetovať čas. Zmeniť názor ho však mala podnietiť súčasná politická situácia.

Nová strana by mala byť podľa neho špecifická v tom, že reprezentuje všetky regióny, v ktorých maďarská menšina žije a tiež ju tvoria mladí ľudia, v čom tak vidí generačnú výmenu.

Pozrite si archívny rozhovor so Zsoltom Simonom v HNtelevízii.

So svojím tímom už začal zbierať podpisy, vyzbierať ich chce ešte tento rok, aby sa tak strana mohla zúčastniť parlamentných volieb v roku 2020. Financovanie strany má byť z vlastných zdrojov.

Čo sa týka spolupráce, so stranou SMK si ju podľa svojich slov predstaviť vie.

„Avšak trieštenie maďarskej komunity na Slovensku považujeme za nevhodné a neprijateľné,“ uviedla ale pre TASR hovorkyňa strany SMK Helena Fialová.

Naopak, Simon odmieta spoluprácu so Smerom, SNS a ĽSNS.

Na jeho oznámenie o vzniku strany sa hneď začala valiť lavína kritiky. Béla Bugár, ktorý i podmienil Simonov odchod z Mostu povedal, že každý má právo na založenie politickej strany a Simon je podľa aktuálneho zoznamu politických strán 153. nádejným lídrom na Slovensku.

„Na základe jeho (Simonových) doterajších vyjadrení sa novovznikajúca strana nejaví ako projekt spolupráce. Keď vznikne a budeme poznať nielen to, proti komu a čomu, ale aj to, za čo a ako chce táto strana plniť svoj program, vyjadríme sa,“ uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár.

Najčítanejšie témy