1. S čím sme bojovali na začiatku mesiaca?

Podchod na Trnavskom mýte
Snímka: Facebook Iva Nesrovnala

Začiatok školského roka nezasiahla iba rekonštrukcia ciest, ale celý predškolský víkend ochromili mohutné prívalové dažde, ktoré znepríjemňovali každodenné aktivity.

Najkritickejšia situácia bola na západe Slovenska. Bratislava bojovala so zaplavenými cestami, pivnicami či aj zatvoreným centrálnym príjmom v nemocnici v Ružinove. V mestskej časti Rača napadlo až 85 milimetrov zrážok.

Najväčšia kritika sa však zniesla na zaplavený podchod na Trnavskom mýte, ktorý otvorili po rekonštrukcii iba pred necelým týždňom.

Primátor Ivo Nesrovnal na to reagoval, že „prívalovým dažďom a klimatickým zmenám zabrániť nedokážeme“, ale vedia pripraviť mesto tak, aby dopady týchto klimatických zmien boli čo najmenšie.

Predseda Bratislavskej vodárenskej spoločnosti Zsolta Lukáč uviedol, že problém so zatápaním ciest a podchodov je dlhodobý a je za ním dažďová voda, ktorá do Bratislavy steká z Karpát.

Potom štrajkuje kanalizácia, ktorá je primárne určená na splašky. Mesto podľa Nesrovnala vodozádržné opatrenia už realizuje a začalo i s opravou vpustov. Všetko však predstavuje obrovské náklady.

Najčítanejšie témy