1. Akou cestou sa vydal expremiér?

Robert Fico
Snímka: HN/Pavol Funtál

Fotografie z návštev po Slovensku či z kúpania s podpredsedom Európskej komisie pre energetickú úniu Marošom Šefčovičom, odkazy na články so svojimi komentármi či vyjadreniami, pripomenutia si štátnych sviatkov a dôležitých historických udalostí, ale hlavne videá komentujúce aktuálnu situáciu.

Obúva sa v nich do prezidenta Andreja Kisku a podľa neho jemu slúžiacich médií a tretieho sektora. V jeho konaní vidí opozičného politika, ktorý zneužíval vraždu novinára Jána Kuciaka či únos Vietnamca na očiernenie súčasnej vlády.

„Prezident Andrej Kiska opätovne bez dôkazov napadol najsilnejšiu vládnu stranu SMER - SD, že údajne podľa nemeckých vyšetrovateľov napomáhala pri únose vietnamského občana.

Keďže ide o hrubú lož, musel som ako predseda strany SMER - SD rázne zareagovať,“ svieti v jeho statuse z polovice augusta.

Ficove videá sa na jednej strane snažia pôsobiť osobne, keď sa politik prihovára ľuďom od svojho stola v kancelárii, na druhej strane však i amatérsky. Do očí udiera nejasný obraz, zlá svetelnosť či očný kontakt smerujúci inde než do kamery ako keby hľadajúci prejav.

V prípade však ďalšej sociálnej siete Instragram Fico už tak aktívny nie je. Posledná fotka na ňom siaha dátumom do februára k oslavám Medzinárodného dňa žien.

Na Instragrame je však i tak populárny aj keď nechce, hlavne v podobe zosmiešňujúcich obrázkov chytajúcich sa jeho občasných výkrikov do ticha.

Inak má na tejto sociálnej sieti cez 2700 sledovateľov a skoro 50 príspevkov, na Facebooku jeho sledovatelia prevyšujú počet 15-tisíc.

Najčítanejšie témy