5. Majetok

Snímka: TASR/Martin Baumann

Jednou z prvých vecí, ktoré sa spájajú s Dankovým majetkom, je Lesostav Revúca. Dankovci mali podnik sprivatizovať rekordne lacno, aj keď jeho hodnota bola 60 miliónov korún, kúpna cena iba 10 miliónov. Danko ešte ako 22-ročný sedel aj v predstavenstve podniku.

Bývalý riaditeľ podniku Bohuš Demjan Danka vyzýval, aby o sprivatizovaní neklamal. Problémom boli aj dlhy. Podľa Danka ich zanechal ešte predchádzajúci majiteľ, a teda krach sa nedá pripisovať iba jeho rodine. 

Z majetkového priznania Danka za rok 2016 vyplýva, že vlastní dve vinice, jeden rozostavaný dom, rodinný dom, byt, tri garáže, dva nebytové priestory a dve záhrady.

Okrem toho priznáva aj obchodný podiel v spoločnosti, auto, úver, hypotéku, umelecké diela, šperky či náramkové hodinky.

V jeho oznámení verejného funkcionára za minulý rok sa údaje trochu líšia – záhrady aj vinice si píše už tri. V prípade hnuteľného majetku tiež uvádza už dva osobné automobily, pohľadávky, peňažnú pôžičku, výživné, zariadenie domu a bytu či úspory a ručenie.

Okrem toho, spomedzi lídrov strán sa mal minulý rok obohatiť najviac. V oznámení uvádza príjmy za rok 2017 vo výške 30 310 eur, paušálne náhrady 16 620 eur a ostatné príjmy až 285-tisíc eur ako hrubý príjem z predaja nehnuteľností.

Portál čas.sk v máji informoval, že sa Danko v posledných mesiacoch zbavuje majetku, konkrétne trojizbového bytu v Troch vežiach v Bratislave a rodinného domu v Miloslavove.

Nazhromaždené peniaze chce využiť na dostavbu vily v bratislavskej Dúbravke, informoval ďalej portál.

Najčítanejšie témy