3. Čo robia na našom území?

Ak si otvoríte domovskú stránku Nočných vlkov, ako prvá novinka vám vyskočí správa o otvorení nového klubového domu v zrekonštruovanom komplexe Patriot Park neďaleko Trnavy.

Patronát nad založením má európska časť klubu. Nachádzať sa tam má Múzeum druhej svetovej vojny, výstava o histórii klubu či séria obrazov z bitky pri Stalingrade. Komplex sa nachádza v obci Dolná Krupá.

Ich prítomnosť vyvoláva pochybnosti, o to viac je zvláštne aj prepojenie šéfa základne, Jozefa Hambáleka, k jednému z poslancov koaličného Smeru, konkrétne k exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi.

Obaja sa svojimi známosťami netaja. Prítomnosť Nočných vlkov a pochybné vzťahy vytiahla do politického centra opozičná strana Sloboda a solidarita.

Tým ich kontroverzné pôsobenie na našom území zďaleka nekončí. Nedávno zverejnené fotografie objektu ukazujú, že Noční vlci majú v areáli tank, obrnené vozidlá a inú vojenskú techniku.

Slovensko rozhodne nie je jediná krajina, kde sú títo nacionalistickí motorkári aktívni. Okrem Ruska pôsobia aj v Bielorusku, na Ukrajine, v Poľsku, Lotyšsku, Macedónsku, Srbsku, Bulharsku a Nemecku.

Najčítanejšie témy