4. Hovorí sa o nejakých ďalších menách v Kiskovej strane?

Snímka: TASR

Politológovia sa zhodujú, že na svoje konečné rozhodnutie potrebuje čas. Na druhej strane, prezident by mal byť politicky neutrálny, a teda nenadržiavať žiadnej politickej strane, aj keď sa jeho funkčné obdobie blíži ku koncu.

Ak by sa predsa pre tento krok rozhodol, Kiskovi, ktorý vystupoval ako kandidát bez politických prepojení, by to v predvečer jeho úradovania mohlo uškodiť. Myslí si to aj Koziak: „Od Kisku určite neočakávam takúto mieru neprofesionality, ako aj od ľudí, ktorí sú okolo neho. Myslím si, že tí ľudia dávajú veľmi dobrý pozor nielen na obsah, ale aj na formu.“

​Situáciu prirovnáva k bývalému prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi, ktorému sa vyčítalo, že je akoby členom Smeru.

Podľa neho by bolo pre neho teraz naozaj veľmi nepríjemné, ak by ešte vo funkcii prezidenta pomenoval politickú stranu, s ktorou sa chce spojiť.

Koziak si myslí, že situácia sa nevykryštalizuje ani po komunálnych voľbách a opäť sa dá očakávať iba čiastková informácia, ktorá vyvolá len mediálne dohady a veštenia jeho ďalšieho politického osudu.

​Okrem toho, aj vtedy bude ešte stále v úrade. Nad všetkým visí jeho vyjadrenie, že prezidentom nechce byť preto, aby sa viac venoval rodine, čo môže nahrávať tomu, že prípadnému politickému zoskupeniu bude iba mentorom.

Najčítanejšie témy