6. Je u nás v obľube aj Instagram a Twitter?

Snímka: thenextweb.com

Pre porovnanie, jeden z najznámejších slovenských youtuberov Selassie ich má 291-tisíc a ešte známejší Gogo viac ako 778-tisíc. Sila Instagramu narástla aj po tom, čo Facebook minulý rok spustil prieskumník.

Známa „raketka“ totiž znemožňovala dovtedy jednoduchý prístup k jednotlivým príspevkom, a užívateľom sa tak často zjavovali staré príspevky. Boris Kollár má na tejto sociálnej sieti skoro 10-tisíc sledovateľov, europoslankyňa Monika Beňová vyše päť tisíc.

Twitter teda nie je u našich politikov tak obľúbený ako za hranicami, viac uprednostňujú dlhšie príspevky pred znakovo limitovanými tweetmi. „Používajú ho niektorí politici. Je to skôr menšinový nástroj, ktorý zaujíma viac novinárov ako masový elektorát. U nás nemá tradíciu,“ opisuje Novota.

Beňová má na Twitteri skoro každodennú aktivitu, písať tweety sa snaží aj minister financií Peter Kažimír. Náš prezident má síce aj v tomto médiu tisíce sledovateľov, jeho aktivita však tak plodná nie je.

Niektorí politici o Twitter síce dávnejšie prejavili záujem, nakoniec sa ale rozhodli vybrať cestou inej sociálnej siete. U expremiéra Roberta Fica tak posledný tweet svieti až z roku 2009.

Najčítanejšie témy