7. Aký je jeho vzťah s Bödörom?

Snímka: TASR/Roman Hanc

Z nedávnych skutočností rezonuje okrem nulovému vyvodenia Gašparovej zodpovedosti po odhalení Kuciakovej vraždy aj jeho napojenie na majiteľa nitrianskej bezpečnostnej firmy Bonul Miroslava Bödöra. O známom podnikateľovi písal aj Kuciak.

A toto prepojenie je v skutku blízke, keďže je biznismen Gašparovým švagrom. Zavraždený investigatívny novinár informoval o fingovaných súťažiach, ktoré prebiehali v rezortoch hospodárstva aj poľnohospodárstva. Na tom by nebolo nič podozrivé, keby podnikateľove firmy nesúťažili medzi sebou.

Ako Kuciak uviedol v článku z minulého apríla, personálne prepojené firmy získali dotácie a štátne zákazky za niekoľko miliónov eur. Pri nich sa skloňuje aj meno mladšieho Bödöra, jeho syna Norberta.

„Podľa zistení Aktuality.sk predložila vlani Bödörova firma Pivnica Radošina tri žiadosti o projektovú podporu od PPA. A trikrát aj uspela. Celkovo jej agentúra pridelila 2,65 milióna eur,“ napísal Kuciak. Z dotácií mala profitovať aj ďalšia firma blízka mlašiemu Bödörovi, spoločnosť BEST STAV.

Najčítanejšie témy