6. Čo tvrdil po odhalení vraždy?

Snímka: Pavol Funtál

Práve Gašparovi „vďačíme“ za vzbudenie strachu či prekvapenia z pôsobenia talianskej mafie na Slovensku. Po prevalení vraždy totiž oznámil, že najpravedpodobnejší motív súvisí s investigatívnou činnosťou novinára. A lavína odhaľujúca taliansku chobotnicu sa začala valiť.

Vraždu mladých ľudí odsúdil a ubezpečil verejnosť, že polícia spraví všetko pre vyšetrenie prípadu. Na svojom poste však zostal, a jeho klbko negatívnych asociácii sa tak len zväčšilo.

Gašpar musel zodpovedať nielen otázky o vražde (neskôr uvalil policajné embargo), ale aj na tie o prítomnosti šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera na mieste činu. Podľa Gašpara však išlo o presné policajné dôvody súvisiace s vyšetrovaním veci.

Líder OľaNO na Gašpara pri tej súvislosti vytiahol podzrenie z odpočúvania Kuciaka políciou, keďže by sa Krajmer o napojení Kuciaka na taliansku mafiu nemal inak ako dozvedieť. Opozícia v zložení OľaNO a SaS sa hneď vyslovila za odstúpenie Gašpara.

„Na jednej strane sú Kaliňák a Gašpar zodpovední za to, ako bezpečne sa ľudia na Slovensku cítia. Namiesto toho, aby si robili svoju prácu, aby sledovali podvody a odhaľovali zločincov aj vo svojich radoch, vždy sa snažia zosmiešňovať tých, ktorí prišli s odhaleniami," tvrdil Matovič koncom februára, keď Kaliňák ešte zastával svoj ministerský post.

Podľa Gašpara si opozícia vymýšľa len nezmysly.

A nad všetkým visí verejnosťou odsúdený krok, a to zverejnenie milióna eur v hotovosti na stole počas tlačovej konferencie Gašpara spolu s exministrom vnútra a expremiérom Robertom Ficom.

Najčítanejšie témy