2. A čo v prípade policajných naháňačiek?

Snímka: Pixabay

Leto 2017 prinieslo v súvislosti s políciou aj smrť. Život 17-ročného mladíka vyhasol pri policajnej naháňačke v blízkosti Hronského Beňadiku. Unikajúce auto najprv policajti naháňali, lebo sa vodičova jazda stala agresívnou a nebezpečnou. Potom na auto začali aj strieľal. Jedna guľka zasiahla jedného z pasažierov, ktorý krátko na to zomrel.

Gašpar konanie policajtov zastával a strieľajúci policajt podľa neho konal podľa zákona: „Nešlo o bezhlavú streľbu, šlo o plynulý regulovaný proces oznámený operačnému dôstojníkovi.“ Dopad streľby sa tiež snažil odľahčiť tým, že ak by policajti nestrieľali a nezastavili vozidlo, mohlo spôsobiť ešte väčšie škody.

Oprávnené použitie steľby má však ukázať až záver vyšetrovania a či sa teda situácia nedala vyriešiť aj iným spôsobom. Vyšetrovanie sa tento január pohlo smerom, že policajta, ktorý vystrelil smrteľnú ranu budú trestne stíhať.

Zhodla sa na tom Inšpekcia ministerstva vnútra pod dohľadom generálnej prokuratúry. Vo väzbe má teraz podľa informácií médií čakať na súdny proces.

Najčítanejšie témy