3. Kedy k zločinu došlo?

Polícia spočiatku tvrdila, že zločin sa stal medzi štvrtkom a nedeľou. Príbuzní obetí od začiatku médiám prízvukovali, že mladí ľudia zomreli už v stredu, odkedy sa s nimi nedokázali spojiť. Tejto verzii nahrávali aj výpovede susedov, podľa ktorých sa v dome štyri dni v kuse svietilo.
Stredu ako čas vraždy napokon nepriamo potvrdila aj polícia, ktorá pre prípadných svedkov zriadila špeciálnu mailovú adresu. „Polícia vyzýva občanov z okresov Galanta, Šaľa, Dunajská Streda, ale aj občanov, ktorí prechádzali týmito okresmi, aby si zálohovali dáta z kamerových záznamov z motorových vozidiel zo dňa 21. februára 2018 v čase od 17.00 hod. do 22.00 hod. V prípade, ak takýmito dátami disponujú, tak informáciu o zálohovaní je potrebné zaslať e-mailom na adresu: velkamaca@minv.sk,“ napísala v nedeľu polícia na svojej facebookovej stránke.

​Vyšetrovatelia pritom mohli čas vraždy poznať aj predtým. Bližšie informácie o priebehu vyšetrovania nemuseli spresňovať preto, aby vrahovia nevedeli, kam sa až posunuli. „Pri vyšetrovaní existujú určité taktické postupy, na základe ktorých sa rozhoduje, kedy sa čo zverejní a v akom prípade sa informácie zverejniť nemôžu. Samozrejme, s takýmto niečím sa vždy počíta. Polícia takto postupuje nielen v tomto, ale aj iných prípadoch,“ uviedol pre HN bývalý elitný vyšetrovateľ Peter Vačok, ktorý sa okrem iného podieľal v 90. rokoch na vyšetrovaní únosu Michala Kováča mladšieho do Rakúska.

Najčítanejšie témy