8. Čím sa bráni ministerstvo?

Snímka: TASR/Michal Svítok

Matečná na obvinenie Nicholsonovej reagovala, že zavádza, nerozumie podnikovému právu a nepozná ani systém vyplácania podpôr na poľnohospodársku pôdu zo zdrojov Európskej únie. „Poslankyňa Ďuriš Nicholsonová sa mýli hneď v prvej úvahe, pretože si vôbec alebo nepozorne prečítala informácie z obchodného registra.

Od tohto okamihu nasleduje jedno nezmyselné tvrdenie za druhým. Navyše preukázala, že nevie čítať v listoch vlastníctva a nerozozná zastavanú plochu od poľa, či námestie od hospodárskeho dvora," uvádza vo vyhlásení Matečná.

Ministerstvo ďalej informuje, že Antonio Roda sa stal spolumajiteľom a konateľom firmy až v roku 2016 a tiež, že z obdobia pôsobenia Matečnej vo fonde neexistuje žiadna zmluva s firmou Tracer. Matečná teraz žiada od Nicholsonovej ospravedlnenie. Ak tak neurobí, zváži ďalšie kroky. Vlastný dôvod na odstúpenie zatiaľ nevidí.

Okrem Matečnej je dôvodom mafiánskeho hnevu aj šéf Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Ľubomír Jahnátek, ktorý v rokoch 2015 až 2016 pôsobil ako šéf Ministerstva pôdohospodárstva, a tak mal dosah na šéfa Poľnohospodárskej platobnej agentúry.

Najčítanejšie témy