3. Je to možné pri SNS?

Snímka: TASR/Dano Veselský

Podobné turbulencie či politické varovania pred ďalším smerovaním nie sú u druhého koaličného partnera Smeru také značné.

Andrej Hrnko, podpredseda SNS sa odkázal na koaličnú dohodu strán Smer-SD, SNS a Most-Híd, ktorá jasne definuje, ako a kto je zodpovedný za daný rezort a výkon služby svojich ministrov.

O politických odchodoch nehovoria a pozornosť upriamujú len na objasnenie vraždy. Strana podľa Hrnka nechce destabilizovať situáciu a iba sa dopracovať k výsledkom.

Na margo opozičnej aktivity uviedol, že ide až o marenie vyšetrovania, čo sa považuje za trestný čin.

Prvého podpredsedu SNS Jaroslava Pašku odchod Janckulíka z koalície mrzí a vidí za tým signál, aby sa spolupráca v koalícii nad súčasnou situáciou zintenzívnila. Podobne tiež hovoril o vyšetrení vraždy a potrestaní páchateľov.

Odchody od národniarov nie sú na základe ich vyhlásení zatiaľ tak očakávané. Môžeme za tým vidieť aj snahu o zastávanie inej politickej barikády a rétoriky ako Most, čo pramení aj z ich posledného sporu pre dekriminalizáciu malého množstva drog.

Návrh ministerky Žitňanskej narazil práve na kritiku SNS a regulácia drog sa preto u nás zatiaľ nemení. Písali sme o tom aj tu.

Najčítanejšie témy