1. Aký je momentálny stav?

Snímka: Dreamstime

Bolesť kĺbov a únava, nádcha, bolesť hrdla, kašeľ či zvýšená telesná teplota až horúčka. Pozná to väčšina z nás a toto obdobie ešte viac ako inokedy. Na chrípku náchylnú populáciu využívajú aj viacerí výrobcovia liečiv. Z reklamných spotov tak znejú odporúčania, ako sa zbaviť chrípky za víkend či jednoducho odstrániť jej prvotné príznaky.

Keby však televízny svet skutočne korešpondoval s realitou, tak by sme sa teraz nehrdili chrípkovou epidémiou a vyliečili by sme ju jednoducho zázračnou ampulkou či nápojom. Situácia je však iná.

Chorých síce postupne ubúda, epidémii chrípky sme však ešte túto sezónu nepovedali posledné zbohom. Podľa Úradu verejného zdravotníctva nahlásili lekári minulý týždeň viac ako 103-tisíc akútnych respiračných ochorení. Chrípku už diagnostikovali u viac ako 19-tisícoch ľudí, akútne respiračné ochorenie SARI u ôsmich pacientov, pri ktorom dvaja zomreli.

Chrípkové prázdniny zasiahli 355 materských, základných a stredných škôl. Viaceré nemocnice zakázali návštevy na lôžkových oddeleniach. Podľa štatistík rezonuje chrípková epidémia za rok vždy dvakrát. Ľudia sa tak často sťažujú, že aj keď už raz ochorenie vyležia, aj tak má tendenciu sa vracať.

Najčítanejšie témy